fbpx
Nowy semestr tuż tuż…
24 sierpnia 2018
Zajęcia w nowym roku 2019!
2 stycznia 2019

Co zabrać na pierwsze zajęcia nauki pływania? Poradnik

Już niebawem zaczynamy nowy semestr nauki pływania, dla wielu dzieciaków będzie to początek przygody z pływaniem. Poniżej lista niezbędnych rzeczy, które trzeba zabrać ze sobą na pierwszą lekcję pływania:

Dla dziecka:

czepek – zazwyczaj jest obowiązkowy ze względu na regulamin danego basenu, dziewczynkom na pewno ułatwi wykonywanie ćwiczeń w wodzie podczas zajęć

klapki – zmniejszają prawdopodobieństwo poślizgnięcia się oraz zadbają o higienę stóp dziecka, powinny być wygodne i w odpowiednim rozmiarze. Klapki zdejmujemy dopiero przed wejściem do wody, a nie jak to często bywa przy brodziku znajdującym się przy wejściu na basen!

okularki – woda w basenie jest chlorowana, okularki zwiększą komfort przebywania w wodzie

strój kąpielowy – najlepiej jednoczęściowy i przede wszystkim wygodny

ręcznik

przekąska -zajęcia na basenie to duży wysiłek. Mali pływacy zazwyczaj po zajęciach są bardzooo głodni 🙂

Dla rodzica:

klapki – jeśli chcemy pomóc dziecku przebrać się w szatni potrzebne nam będą klapki

dobry nastrój – nasz podejście i nastawienie ma wpływ na nastrój dzieci, one same na swój sposób przeżywają pierwsze zajęcia na basenie, a z pewnością nasze negatywne emocje przełożą się na ich nastawienie do pierwszych zajęć. Dlatego warto spakować wcześniej torbę na basen i przygotować się do zajęć. Dzięki temu unikniemy zbędnego zdenerwowania, które może dodatkowo przełożyć się na dziecko.